loading

PODIATRIE

Podiatrie je obor pečující o nohy. Noha nám zajišťuje kontakt s podložkou a je vstupem do našeho tělo. Tvar chodidla se tvořil miliony let, tak jak se vyvíjel člověk, který chodil po měkkém a různorodém terénu. Bohužel za posledních sto let se povrch, po kterém doma i venku chodíme výrazně změnil (tvrdé silnice, chodníky, podlaha). Navíc se snížila naše pohybová aktivita. Naše nohy a tedy i celý pohybový aparát se ještě nestačil přizpůsobit. Objevují se různé funkční poruchy, které s sebou přinášejí bolest nejen dolních končetin. V našem týmu se podiatrii věnuje Markéta Hasoňová

Při podiatrickém vyšetření tyto poruchy můžeme odhalit a pokusit se o jejich nápravu. Buď aktivním cvičením (fyzioterapií), nebo indikací stélky (vložky do bot), kterou individuálně upravíme. 

Využíváme stélky, které neproplácí pojišťovna. Jejich cena se pohybuje cca 1000 - 2000 Kč.Vyšetření vstupní 600 Kč, kontrolní 300 Kč + vyšetření na pocamu 100 Kč.

Spolupracujeme s firmou Medfeet, která se věnuje péči o nohu. Po domluvě Vám můžeme objednat jejich produkty případně obuv VIONIC, která v sobě nese kvalitní stélku (spolupracuje s firmou Vasily) a nebo lze stélku vyměnit.  Ceny se pohybují v rozmezí 1500 - 2500 Kč. 

 Další možností zdravého obouvání jsou pantofle PETER LEGWOOD, které již přes rok nosíme a prodáváme. Jedinečnost této obuvi je založena na patentovaném systému AEQUOS, ten využívá působení série tlakových bodů a naklonění, jež dodávají chodidlu větší stabilitu. Výsledkem je zlepšení rovnováhy a menší namáhání pohybového aparátu. Pantofle jsou upravitelné na místě, takže nepadají z nohy prstíky mají pohodu ;) Vyrábí se od velikosti 24 a děti je opravdu milují a hlavně nosí. Chůze v těchto pantoflích je pohodlná a bezbolestná, nedáme na ně dopustit. Cena 1495 Kč (vč.úpravy), dětské 925 Kč.

 

 

iconREHABE s.r.o.
Vaněčkova 78
294 71 Benátky nad Jizerou
IČO 62959166
ČÚ 107-4005750247/0100
iconINSTAGRAM